Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrdinný řidič!

3. 5. 2012

V poslední době se v médiích věnuje pozornost mnoha, dle některých, darebákům, kteří jsou v očích jiných lidí hrdinové. Tento můj malý příspěvek se bude věnovat řidiči, který si hrál na umělce karikaturistu. 

Tento člověk vytvořil několik, dle mého názoru velice zdařilých, uměleckých děl. Bohužel si k tomu nevybral to nejlepší plátno. Stejně tak, ajk to dělají mnozí vandalové, čmárající svá umělecká díla na fasády domů, které patří lidem slušným i těm méně slušným. Jako lidé, kteří ve snaze o své zviditelnění prosazují své svobodné názory, ačkoliv tím pošlapávají svobodu ostatních.

Tento člověk nebyl potrestán vězením za vyjádření svého politického názoru, ale za neuposlechnutí rozhodnutí soudu. A pokud někdo neuposlechne rozhodnutí soudu, musí jej v demokratické (komoušské, totalitní a každé jiné) společnosti stihnout trest. Z tohoto pohledu vidím tento trest jako zcela oprávněný.

Původní trest, veřejně prospěšné práce, se mi zdál přiěřeným, skoro bych řekl až příliš mírným, trestem za poškozování cizího majetku. Někdo si za tu reklamu zaplatil, tudíž nikdo jiný nemá právo ji znehodnocovat (pokud neporušuje zákony země, samozřejmě). Kdyby si tento hrdiný řidič načmáral politiky s tykadly, anténkami a ostními výčnělky na své auto nebo svůj dům, čili na svůj majetek, jistě by jej za to nikdo netrestal.

Nebo by to mohl načmárat na domy a auta a ploty těch, kteří se jej zastávají. Jistě by mu rádi odpustili a podepisovali petice za jeho svatořečení a uspořádali pro něj sbírku.

 

PS: Souhlasím s jeho názory, nikoliv však se způsobem jejich vyjádření.

Plácal Jaksviňa

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Neni nad jednoche pivni mysleni ceskeho naroda

(Oleg Mysostopulos , 9. 10. 2012 5:22)

Jak napsal jisty umelec-vandal Banksy, verejny prostor NEPATRI jen tem, co maji penize - patri vsem. Nikdo z inzerentu se vas nepta, jestli se chcete divat na ty jejich hovadiny. Nikoho z nich netrapi, ze z jejich reklam ma vase pritelkyne mindrak, ze je hnusna a tlusta. Koncept "vlastnictvi" je v tomto pripade naprosto uchylne postaven na hlavu. Kazdy ma pravo ne-li primo povinnost, dehonestovat reklamni zvratky, ktere se v pripade politiku daji dokonce i zcela pravem nazvat klamavou reklamou (taktez trestny cin) protoze vsichni politici vedome lzou. Nedivim se, ze spolecnost (alespon jeji cast) vnima odsouzeni pana Smetany jako nespravedlive. Uz udajna "nepredpojatost" soudkyne je totiz vice nez sporna, protoze jednim z tech, kdo mel ve vezeni sedet uz davno a je stale na svobode, je prave jeji manzel, znamy jako "Icko". S trestem pro pana Smetanu budu souhlasit az tehdy, kdy se vami zminovany demokraticky / komunisticky / nacisticky pravni koncept bude vztahovat opravdu na vsechny. Vzhledem k mire spolecenske nebezpecnosti cinu pana Smetany mohu s klidem rici, ze zrovna on patri do krimu az jako ten uplne posledni. Nejdriv tam nastrkejme vlady za poslednich dvacet let, pak komunistickou partaj a teprve potom, jestli zbyde misto, bych se pidil po tom, jestli si i jakysi ridic-kreslir odsedel svy tri mesice.

Re: Neni nad jednoche pivni mysleni ceskeho naroda

(Ole, 9. 10. 2012 5:33)

a abych nezapomel: korunu tomu nasadil klaus, ktery dal milost svym korupcnim kamaradickum, ale Smetanovi, ktery se vlastne niceho zavazneho nedopustil nikoliv. Zijeme ve state, kde jsou vrazi Masinove ocenovani medailemi, zatimco buric s pistolkou na antiperle je atentatnikem. Posuzujme veci podle jednoho meritka, jinak muzeme take prohlasit - jiste ne bez logiky - ze je legitimni zapalit Strakovu akademii i se vsi zlodejskou pakazi co je uvnitr a zbytek prasatek povesit na lampy a nechat tam hnit tak dlouho, dokud si zbytek politicke sceny - ktery by po te soucasne rad prevzal misto - neuvedomi, ze si tenhle narod nenecha srat na hlavu vecne. Jenze on necha... tedy alespon do te doby, dokud ma co zrat a chlastat. Pravni stat? Nebudte smesny, tady je "spravedlnost" nikoliv slepa, ale sprosta prodejna coura.

dvojí metr?

(Adolf Grebeníček , 8. 10. 2012 18:27)

Zákon musí platit pro všechny stejně, pak by právo nemělo smysl.
Chyba je, že do vězení nejde i Janoušek, Bém a jim podobní.

Re: dvojí metr?

(petrfalko, 8. 10. 2012 18:51)

Neboj taky na ně dojde.Boží mlýny melou pomalu ale jistě a ten Smetana ač
v zásadě s ním souhlasím. Rozhodně to neměl nechat dojít tak daleko.Tím, že nenastoupí trest to bude jen zhoršovat a jeho trest mu nikdo nepromine a je pravda že do vězení nemá jít za to, že pomaloval nějaké plakáty či co, ale za to,že nerespektoval rozhodnutí soudu a to by mu nebylo prominuto nikde na světě.

Re: Re: dvojí metr?

(Oleg Mysostopulos, 9. 10. 2012 5:27)

jinde na svete by mozna take nedopustili stret zajmu jakym byla skutecnost, ze soudkyni je manzelka jednoho z prominentu ods. jinde na svete by mozna uz icko sedel. na bozi mlyny nespolehejme. buh je apoliticky a nema na takovyhle picoviny cas - nesemlel jakese, nesemele ani nic jineho, nebudte naivni.

Tykadlák

(xFranta, 8. 10. 2012 19:36)

Případ je poněkud komplikovaný, je sice pravda, co tu všichni píší a to ty pro i proti názory, nicméně 1. problém plakát je veřejný a strany musí počítat s tím, že jej někdo pomaluje, tedy samy strany svůj majetek či reklamu dostatečně nezabezpečili proti vandalství a vlastně ani povětrnostním vlivům a svým způsobem tím daly nepřímo najevo, že je to majetek s velmi krátkou životností. 2. z předchozího plyne problém s oceňováním těch 15 tisíc. 3. problém Langer politik a Langerová soudí někoho, že počmáral politiky v tom vidím trochu střet zájmů 4. problém ODS tímto ukázali, že jsou k*o*o*t*i, ale to nikde v právu nenajdeme. Pan Tykadlák se snaží tímto poukázat na absurditu, která tu v tomto ohledu v ČR panuje a to jinak, než těmito výstřelky nelze a proto bych to z tohoto pohledu bral jako oprávněné a neodsuzoval bych to. A to že to Pospíšil shodil ze stolu na protiprávnost to jenom dokazuje. Nicméně jak má pan Tykadlák vyjádřit svobodu slova? To má jít řvát do lesa? Tím, že jsme ho zavřeli poněkud potíráme vlastně demokracii a kazatelé o poškozování majetku prosím mlčte, protože blbej plakát podle mne není majetek a volební plakát už vůbec ne.

Názor na "Plácal Jaksviňa"

(Tykadlo, 8. 10. 2012 18:08)

Logicky vzato máte pravdu, ale jinak je celý případ postavený na hlavu. Poškození majetku, který má životnost 14dní je pitomost. Každý soudce, co má v hlavě rozum, by ten případ smetl ze stolu, maximálně správní řízení a pokuta. Jaká byla vlastně "společenská nebezpečnost tohoto činu? Za první republiky se čmáralo po plotech, plakáty konkurenčních stran se strhávaly a přemalovávaly a nikdo s tím problém neměl. Žádnou stranu ani nenapadlo, aby šla k soudu, protože by se zesměšnila ještě víc a žádný soudce by to nepřijal, protože je to blbost. Dnes můžete zavřít kohokoli za cokoli. Kdyby si pan Smetana pronajal plochu, nebo vylepil vlastní plakáty, jak nevrhujete, měl by na krku žalobu za pomluvu jako když vyšije a sedět by šel stejně. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Nejvíc se totiž o svou "čest" hádají lidé, kteří už žádnou nemají.

 

 

PortrétPoslední fotografie


Mail list
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 56084
Měsíc: 476
Den: 8